دزدی موسیقی را جدی بگیریم/ فعلا فقط سکوت
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۴


هوشنگ جاوید:

دزدی موسیقی را جدی بگیریم/ فعلا فقط سکوت

هوشنگ جاوید؛ مولف و پژوهشگر موسیقی نواحی کشورمان از رعایت نشدن حقوق ایده‌پردازان و مولفان طرح‌های هنری و دزدیدن ایده‌هایشان گله کرد.

 

 

 

 

 

13910130  000390_PhotoAراه‌نوا- هوشنگ جاوید در تشریح تازه ترین فعالیت های موسیقایی خود گفت: مدتی است که چند طرح پژوهشی پیرامون موسیقی نواحی را برای چاپ به انتشارات سوره مهر واگذار کرده‌ام. امید داشتم که در نمایشگاه کتاب امسال این آثار نیز رونمایی شود که متاسفانه این امر محقق نشد.

 

وی با اشاره به کارهای دیگر خود در حوزه موسیقی توضیح داد: فعلا ترجیح می دهد سکوت کنم و به نظر من بهترین کار هم همین است چراکه من هرگاه در گفتگو با رسانه ها صحبت از طرح جدیدی در عرصه موسیقی کرده ام مدتی بعد این طرح در جای دیگر بدون اینکه حتی با من صحبت کنند، کار شده و ضررهای جبران ناپذیری به من وارد کرده است و واقعا از این شرایط دل آزرده‌ام.

 

این پژوهشگر موسیقی نواحی بیان کرد: متاسفانه دزدیدن آثار و طرح های موسیقایی به قدری در کشورمان ساده و راحت شده که من سال‌هاست با این پدیده مواجه هستم؛ پدیده ای که در هیچ جای دنیا به این شکل وحشتناک وجود ندارد و موجب شده بسیاری از هنرمندان و پژوهشگران با لطمات جبران‌ناپذیری مواجه شوند.

 

وی اضافه کرد: من واقعا متعجبم از اینکه بدون اینکه از من حتی اجازه بگیرند طرحم را استفاده می کنند. حالا حق و حقوق دریافت طرح هم بماند که خود داستان طولانی دارد. من نمی دانم چرا این موضوع را جدی نمی گیریم.

 

جاوید در بخش پایانی صحبت های خود گفت: تا زمانی که این رویه در زمینه مالکیت معنوی و مادی آثار موسیقایی وجود دارد ترجیح می دهم سکوت کنم و دیگر به هیچ رسانه ای توضیح ندهم که قرار است چه کاری را در آینده انجام دهم.

 

 

 

منبع: خبرگزاری مهر

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...