خواننده «آمریکا آمریکا» دبیر دومین «جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» شد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵


خواننده «آمریکا آمریکا» دبیر دومین «جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» شد

استاد «اسفندیار قره‌باغی» دبیر دومین «جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» شد که قرار است در آخرین روزهای مرداد سال جاری با حضور خوانندگان موسیقی اعتراضی دنیا برگزار شود.

 

 

 

 

۱۳۹۱۰۲۲۱۱۱۱۶۱۲۵۸_PhotoLراه‌نوا- استاد «اسفندیار قره‌باغی» دبیر دومین «جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» شد که قرار است در آخرین روزهای مرداد سال جاری با حضور خوانندگان موسیقی اعتراضی دنیا برگزار شود.

 

به گزارش راه نوا، «دکتر اسفندیار قره‌باغی» متولد اول بهمن ماه ۱۳۲۰ در محله قره‌باغی‌های تبریز است که از سال ۱۳۳۸ وارد هنرستان موسیقی شد و در خرداد ماه سال ۱۳۴۳ و پس از فارغ‌التحصیل برای اخذ دکترای موسیقی کلاسیک خود به ایتالیا رفت و از این کشور مدرک دکترای خود را دریافت کرد.

 

اوّلین اُپرای رادیویی وی در سال ۱۳۵۰ سرود «ای ایران» بود که با همکاری ارکستر بزرگ رادیو تلویزیون ملی ایران به رهبری فرهاد فخرالدینی شکل گرفت.

 

قره‌باغی پس از پیروزی انقلاب اسلامی، با واحد موسیقی سازمان صدا و سیما همکاری کرد و در زمینه سرودهای ضداستکباری و دفاع مقدّس آثار متعددی عرضه کرد که از برجسته ترین آثار این هنرمند می‌تواند به اثر خاطره‌انگیز «آمریکا آمریکا» اشاره کرد.

 

بنابر این گزارش، شاعران، اهالی موسیقی و سازندگان نماهنگ و کلیپ، برای شرکت در «دومین جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس» می‌توانند پس از ثبت نام در پایگاه اینترنتی www.rahnava.ir اصل فایل صوتی و یا تصویری آثار را تا پایان تیرماه ۹۵ به آدرس دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

 

زمان برگزاری «دومین جشنواره شعر و موسیقی ضداستکباری طبس»، ۲۸ مردادماه؛ سالروز کودتای آمریکایی در ایران خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...