حوزه هنری؛ پایگاه شعر انقلاب است
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۹ فروردین ۱۳۹۴


علی‌محمد مودب:

حوزه هنری؛ پایگاه شعر انقلاب است

مدیر موسسه فرهنگی شهرستان ادب معتقد است: حوزه هنری یكی از مهم‌ترین كانون‌های انقلاب اسلامی بوده و پایگاه شعر انقلاب است.

 

 

 

 

 

AliMohammad Moaddabراه‌نوا-   علی‌محمد مودب، مدیر موسسه فرهنگی شهرستان ادب، در گفت‌و‌گویی با اشاره به فرارسیدن سالروز هنر انقلاب اسلامی اظهار كرد: اینكه هنر انقلاب اسلامی برجسته شود و روزی به این نام در تقویم نوشته شود، اتفاق مباركی است.

 

وی ادامه داد: با آنكه همیشه در تاریخ كشورمان شرافت، مردانگی و آرمان‌های والا را جستن، هدف هنرمندان بوده است، اما هنر انقلاب اسلامی در سایه امام خمینی (ره) و شهدا تعریف و رنگ دیگری به خود گرفته است. به ویژه كه یكی از آخرین متن‌های بنیان گذار انقلاب، درباره هنر متعهد و ارزشی بوده است و روز هنر انقلاب نیز بهانه ای برای پرداختن و توجه به این گونه هنر است.

 

مودب همچنین با اشاره به نقش حوزه هنری در پرورش هنرمندان انقلابی و تبیین هنر انقلاب اسلامی، گفت: حوزه هنری یكی از مهم‌ترین كانون‌های هنر انقلاب اسلامی است و در بخش‌های مختلف توانسته است در این عرصه تاثیرگذار باشد و در حوزه شعر نیز می‌توان گفت این نهاد پایگاه شعر انقلاب است.

 

این شاعر كشورمان خاطرنشان كرد: حوزه هنری جایگاه شناخته شده ای در بین هنرمندان و مردم دارد و امیدوارم در این سال‌ها نیز همچون گذشته بدرخشد و فعالیت‌هایش را با موفقیت ادامه دهد.

 

جشن هنر انقلاب ۱۹ فروردین ساعت ۱۶ در تالار سوره حوزه هنری برگزار و چهره سال ۹۳ هنر انقلاب معرفی خواهد شد.

 

 

 

منبع: پایگاه خبری حوزه هنری

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...