حسام‌الدین سراج، داور جشنواره آواها و نواهای رضوی شد
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۵


اخبار کوتاه جشنواره امام رضا(ع)

حسام‌الدین سراج، داور جشنواره آواها و نواهای رضوی شد

در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی بیش از ۲۰۰ اثر در بخش های مختلف و از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که این تعداد اثر نشان از علاقمندی و استقبال چشمگیر علاقه مندان به آواها و نواهای رضوی برای حضور و ابراز ارادت به ساحت نورانی امام هشتم(ع) است.

 

 

۱۳۹۵۰۲۱۵۰۰۰۸۲۲_PhotoAراه‌نوا – معاون هنری اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران از حضور داوران برجسته و کارشناسان با سابقه در این حوزه در نخستین دوره این جشنواره خبر داد و گفت: داوران این جشنواره که به میزبانی استان تهران برگزار می شود متشکل از دکتر ایرج نعیمایی، دکتر محمدرضا آزاده فر، دکتر کیوان پهلوان، احمد صدری و حسام الدین سراج می باشد که مسئولیت انتخاب آثار برتر را به عهده دارند.

 

محمدحسین اسماعیلی بیان کرد: با اعلام اتمام مهلت پذیرش آثار توسط دبیرخانه جشنواره آواها و نواهای رضوی  اولین مرحله داوری و انتخاب آثار برگزیده آغاز شد.

 

اسماعیلی ادامه داد: در نخستین جشنواره آواها و نواهای رضوی بیش از ۲۰۰ اثر در بخش های مختلف و از سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است که این تعداد اثر نشان از علاقمندی و استقبال چشمگیر علاقه مندان به آواها و نواهای رضوی برای حضور و ابراز ارادت به ساحت نورانی امام هشتم(ع) است.

 

وی افزود: شرکت کنندگان در این دوره در بخش های مختلف آواها، نواها، تک نمای فرهنگ و مرور آثار حضور پیدا کرده اند.

 

 

ارسال ۳۰۰۰ اثر به جشنواره سراسری شعر رضوی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: از بین سه هزار و ٢٢۵ اثر رسیده به دبیرخانه جشنواره، ٢٣٧ اثر در مرحله اول داوری مقدماتی انتخاب شد و به مرحله نهایی راه یافت.

 

محمدرضا علیزاده گفت: بیست‌ودومین دوره جشنواره شعر رضوی با استقبال خوبی از سوی شاعران روبه‌رو شده و شاعران بسیاری از نقاط مختلف کشور، در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

 

وی ادامه داد: پس از استخراج آثار ارسالی از سایت جشنواره، مرحله اول داوری آثار جشنواره سراسری شعر رضوی به‌تازگی پایان یافته است.

 

علیزاده با بیان این‌که مرحله نهایی داوری جشنواره به زودی انجام می‌شود، گفت: از بین آثار راه‌یافته، ٣٠ اثر برای قرائت در اختتامیه جشنواره انتخاب می‌شود.

 

 

 

 

منبع: فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...