شعرخوانی شاعران عرب‌زبان در جوار آرامگاه دعبل خزاعی
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۲ فروردین ۱۳۹۵


در هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی انجام می‌شود

شعرخوانی شاعران عرب‌زبان در جوار آرامگاه دعبل خزاعی

هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی در جوار آرامگاه «دعبل خزاعی» و با شعرخوانی شاعران عرب‌زبان رضوی در مساجد شهرهای عرب‌زبان خوزستان در ایام دهه کرامت، برگزار می‌شود.

 

 

 

 

۴۳۴۷۲۳۴_۹۴۳راه‌نوا– همایون قنواتی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خوزستان از شعرخوانی شاعران عرب‌زبان رضوی در مساجد شهرهای عرب‌زبان خوزستان در ایام دهه کرامت خبر داد و گفت: هفتمین جشنواره بین‌المللی شعر رضوی به زبان عربی در جوار آرامگاه «دعبل خزاعی» در شوش برگزار می‌شود.

 

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در شهرهای آبادان و خرمشهر، شاعران عرب‌زبان رضوی در مساجد این شهرها به شعرخوانی پرداختند، گفت: این تجربه موفق بود و مردم از آن استقبال گسترده‌ای کردند و هزاران نفر در دهه کرامت در این ۲ شهر مخاطب این شعرها شدند.

 

وی تصریح کرد: سال گذشته شبکه‌ها المنار، الکوثر، الاهواز و شبکه تلویزیونی کربلا اختتامیه این جشنواره را پوشش گسترده‌ای دادند و امسال نیز این اتفاق تکرار می‌شود.

 

وی از انتشار کتاب اشعار رضوی عربی خبر داد و گفت: به دنبال آن هستیم در یک مجموعه کتاب، اشعار رضوی به زبان عربی را گردآوری و منتشر کنیم.

 

همچنین قرار است مراسم نمادین سالروز ورود امام رضا(ع) به ایران و استقبال از چهاردهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) در شلمچه و در جوار شهدای گمنام ۸ سال دفاع مقدس برگزار شود.

 

 

 

 

 

 

منبع: وطن امروز

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...