جایگاه «شهرام ناظری» فراتر از «شوالیه فرانسه» است
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵


حسین علیزاده:

جایگاه «شهرام ناظری» فراتر از «شوالیه فرانسه» است

هنرمندان ما ارزش بالاتری دارند که به آنها بگوییم «سرباز فرانسوی آواز ایران» زیرا جایگاه شهرام ناظری فراتر از این نام‌هاست؛ ما نباید عناوین خود را با افتخارات غیرخودی بزرگ کنیم.

 

 

 

 

۲-۱-۲۰۱۳۱۰۱۸۲۲۱۰۷راه‌نوا- مراسم بزرگداشت استاد حسین علیزاده با حضور هنرمندان و اهالی فرهنگ و ادب استان کرمانشاه در تالار وحدت دانشکده فرهنگ و هنر دانشگاه علمی و کاربردی کرمانشاه برگزار شد.

 

مردمی بودن پشتوانه یک هنرمند است

علیزاده در این مراسم، مردمی بودن را پشتوانه یک هنرمند برشمرد و اظهار کرد: عنوان هنرمند را مردم به یک فرد اطلاق می‌کنند و بدین ترتیب هنرمند متعلق به مردم است و باید با عشق و علاقه به مردم به فعالیت هنری بپردازد.

وی حمایت مردمی را یک موضوع ارزشمند و غیرقابل قیاس با هر چیز دیگری برای یک هنرمند عنوان کرد و گفت: بسیار خوشحال هستم طی پنج دهه فعالیت هنری همواره با استقبال جوانان مواجه بوده‌ام و البته این استقبال من را نیز جوان نگه‌داشته است.

وی با تاکید بر اینکه همیشه به ایرانی بودن خویش افتخار می‌کنم، خاطرنشان کرد: دیدن برخی مطالب در نشریات موجب شرم انسان می‌شود، چرا باید ما منتظر باشیم کسی از خارج برای حل مشکلات ما بیاید و این در حالی است که در کشورمان چیزی از بقیه دنیا کم نداریم و باید یاد بگیریم مشکلاتمان را خودمان حل کنیم.

این هنرمند مطرح کشورمان با این کلام، متکی بودن به بیگانگان را به‌شدت مورد انتقاد قرار داد و افزود: عشق به وطن موجب شده بسیاری از افراد در طول تاریخ کشور و در رویارویی با مشکلات مختلف همچون جنگ تحمیلی، تحریم و… به ایرانی بودن خویش افتخار کنند.

 

انتقاد از تقلید کورکورانه از غرب

وی با اشاره به اینکه نسل جدید برخلاف نسل گذشته ارتباطی با نسل قبل ندارد، تصریح کرد: برخی در قیاس ظرفیت‌های خود با جوامع غربی به تقلید روی می‌آورند و موسیقی ایرانی با وجود مشکلات مختلف، باز هم در فستیوال‌های خارجی با سایر تولیدات موسیقیایی در دنیا رقابت می‌کند.

علیزاده اطلاق لقب شوالیه آواز ایران به استاد شهرام ناظری را مورد انتقاد قرار داد و تاکید کرد: هنرمندان ما از ارزش بالاتری برخوردارند که بگوییم سرباز فرانسوی آواز ایران، بلکه شهرام ناظری بالاتر است؛ ما نباید عناوین خود را با افتخارات غیرخودی بزرگ کنیم، ما افتخارات بسیار زیادی داریم و از استاد ناظری درخواست می‌کنم از بیان عنوان شوالیه خطاب به وی در رسانه‌ها جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه استاد ناظری نباید در سایه این کلمه قرار بگیرد، متذکر شد: من کشورم را دوست دارم و هیچ عنوانی جز حسین علیزاده ندارم.

 

دفاع مقدس عرصه عشق به وطن بود

این هنرمند مطرح کشورمان مقاومت مردم در دوران دفاع مقدس را نشان‌دهنده عشق به وطن عنوان کرد که توسط همه ملت ایران با داشتن اقوام و مذاهب مختلف انجام گرفت و گفت: ایجاد رشته موسیقی در کرمانشاه اتفاق خوشایندی است و در حال حاضر هنر و موسیقی در کشور ما و مراکز آموزش عالی از رشد خوبی برخوردار است.

حسین علیزاده، هنرمند مطرح کشورمان در این مراسم با اهدای لوح و هدایایی مورد تجلیل قرار گرفت و لوحی به یادبود حضورش در کرمانشاه توسط وی امضا شد تا یادبودی از این استاد موسیقی ایران در کرمانشاه باقی بماند.

 

 

 

منبع: فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...