ترانه‌های انصارالله؛ از حماسه تا کربلا+فیلم
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۴


سرودهایی به سبک حزب‌الله لبنان

ترانه‌های انصارالله؛ از حماسه تا کربلا+فیلم

این روزها پس از دور جدید انقلاب یمن و حملات آل‌سعود علیه مردم و انقلاب این کشور، ده‌ها سرود به سبک و سیاق سرودهای حزب‌الله لبنان در حال تولید و پخش است.

 

 

 

 

 

13940107000381_PhotoAراه‌نوا/سجاد اسلامیان: به یاد دارم در بحبوحه بیداری اسلامی در سال 2011،کشورهای عربی پر بود از سرودها و ترانه‌هایی که یکی پس از دیگری برای تقویت روحیه مردم در کشورهای مختلف سروده و در میان مردم اجرا می‌شد.

 

یکی از نکاتی که می‌شد در میان این سرودها یافت الهام‌بخشی سرودهای حزب‌الله بود که در یمن نیز همین اتفاق افتاده بود.

 

یکی از این آثار، اثری به نام «یمانیون یا احرار»(یمنی‌ها، ای آزادگان) بود که با شعر علی الحزمی و اجرای هشام الهتار منتشر شد و در آن از سرود «رسالة الثوار» (پیام بپاخاستگان) حزب‌الله بهره گرفته شده بود.

 

فیلمی تلفیقی از الهام‌گرفتن انقلابیون یمنی را در زیر می‌توانید ببینید:

 

 دانلود

 

این روزها پس از دور جدید انقلاب یمن و حملات آل‌سعود علیه مردم و انقلاب این کشور، ده‌ها سرود به همین سبک و سیاق در حال تولید و پخش است.

 

مهمترین مرکزی که این روزها چنین ترانه‌ها، سرودها و کلیپ‌هایی را منتشر می‌کند شبکه المسیره متعلق به جنبش انصارالله یمن است.

 

شبکه تلویزیونی «المسیره» که در مارس 2013(ابتدای فروردین 92) در قالب فعالیت‌های «گروه جنگ رسانه‌ای» جنبش انصار الله تاسیس شد این روزها فعالیت‌های انقلابی مردم یمن در چندین ماه گذاشته را هدایت تلویزیونی می‌کند.

 

کلیپ‌های انصارالله که این روزها از این شبکه تلویزیونی و برای تقویت فرهنگ و روحیه مقاومت مردم یمن در برابر حملات دو ماهه عربستان به یمن پخش می‌شود تنوع زیادی دارند اما در یک مسئله مشترک هستند و آن «حماسه» است که در آنها موج می‌زند.

 

بخشی از اسامی کلیپ‌های انصارالله که علاوه بر پخش از تلویزیون «المسیره» در شبکه‌های مجازی و اجتماعی منتشر شده می‌تواند به راحتی این «حماسه» را به ما نشان دهد.

 

کلیپ‌هایی چون «مردان خدا»، «ملت ما در میادین‌اند؛ غرور بزرگ»، «فرزندان حیدر کرار»، «سرود فریاد 2014»، «دعوت کنید مردم را که فریاد بزنند»، «سینه من مملو از حرارت است و پاسخ آن تفنگ است»، «حذر، حذر، حذر؛ ای گروه اشرار»، «مجد و عظمت ما؛ شهدای ما»، «فریاد بر صورت مستکبرین» و «سلام به مبلغ جهاد» از جمله این کلیپ‌هاست.

 

از طرف دیگر المسیره سرودها، ترانه‌ها و کلیپ‌های متعددی به مناسبت‌های مذهبی و برای تقویت روحیه دینی مردم یمن سروده است که از مهمترین آنها سرودهای متعدد درباره میلاد پیامبر اکرم(ص) و در دفاع از آن حضرت(ص) و همچنین درباره قیام امام حسین(ع) است.

 

یکی از معروف‌ترین آثار منتشر شده توسط انصار الله کلیپ «مردان خدا» است که تنها یک نسخه از آن بیش از 22 هزار در یوتیوب دیده شده و در آن به عملیات‌ها و مانورهای جنبش انصارالله اشاره شده است.

 

این کلیپ را در زیر می‌توانید ببینید:

 

 دانلود

 

یکی دیگر از آثار تهیه شده در شبکه المسیره و توسط گروه‌های سرود و ترانه انصارالله؛ اثری با نام «کربلا قبله آزادگان» است که در آن با استفاده از تصاویری از سریال «مختارنامه» به شعار معروف «هیهات من الذله» امام حسین(ع) اشاره شده و عنوان شده آتشفشانی که در کربلا فوران شد در نینوا باقی نمانده است.

 

این کلیپ را نیز در زیر ببینید:

 

دانلود

 

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری فارس 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...