استاد لطفی: هنرمندی تکرار نشدنی
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴


گفتگو با «حسام‌الدین سراج»

استاد لطفی: هنرمندی تکرار نشدنی

سراج خاطرنشان کرد: مهارت بالای استاد لطفی در بداهه نوازی و همچنین بداهه خوانی نیز یکی دیگر از ویژگی های خاص ایشان در عرصه نوازندگی موسیقی ایرانی محسوب می‌شود و اگر گفته شود استاد لطفی هنرمندی تکرار نشدنی در عرصه فعالیت خود بوده اند، مسئله قابل هضم و باورپذیر برای هنرمندان خواهد بود.

 

 

 

 

100874257530راه‌نوا- حسام الدین سراج، این خواننده موسیقی اصیل به مناست نخستین سالگرد درگذشت زنده یاد لطفی گفت: استاد محمدرضا لطفی به حق یکی از ارکان نوازندگی تار در ایران بود و شاگردان زبردست و ماهری را  کرد که این شاگردان همگی در موسیقی ایران می درخشند.

 

وی ادامه داد:  استاد لطفی، روش منحصر به فردی در نوازندگی داشت به طوری که شیوه نوازندگی قدما را به خوبی و با مهارت تمام احیا کرد و در سبک نوازندگی وی تلاش برای احیای آثار هنرمندان قدیمی و صاحب سبک موسیقی ایرانی، ستودنی بود.

 

سراج در ادامه خاطرنشان کرد: مهارت بالای استاد لطفی در بداهه نوازی و همچنین بداهه خوانی نیز یکی دیگر از ویژگی های خاص ایشان در عرصه نوازندگی موسیقی ایرانی محسوب می‌شود و اگر گفته شود استاد لطفی هنرمندی تکرار نشدنی در عرصه فعالیت خود بوده اند، مسئله قابل هضم و باورپذیر برای هنرمندان خواهد بود.

 

وی درپایان گفت: استاد لطفی از نظر ویژگی های اخلاقی هم دارای نکات مثبت فراوانی بود و خونگرمی و خوش بوخوردی ایشان با شاگردان، مخاطبان و هنرمندان نیز مثال زدنی بود.

 

 

 

منبع: خبرگزار نسیم

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...