اثر جدید علی لهراسبی برای سردار شهید مدافع حرم
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۵


همزمان با چهلم شهادت این شهید از شبکه سه به پخش می‌شود

اثر جدید علی لهراسبی برای سردار شهید مدافع حرم

تهیه‌کننده مستند «شهید سردار حاج احمد غلامی» از تولید اثری خبر داد که قرار است همزمان با چهلم شهادت سردار احمد غلامی از شبکه سه پخش شود.

 

 

ali-lohrasbi-motefavetha-com_124راه‌نوا- داوود هاشمی تهیه‌کننده مستند «شهید سردار حاج احمد غلامی» درباره این اثر که قرار است همزمان با چهلم شهادت این شهید از شبکه سه به پخش برسد، در این باره گفت: شهید سردار حاج احمد غلامی فرمانده من در طول هشت سال جنگ تحمیلی بود که حدود یک ماه پیش در سوریه مجروح و سپس به شهادت رسید.

 

وی با اشاره به دلیل خود برای ساخت این مستند عنوان کرد: قبل از اینکه سردار غلامی به سوریه برود، قرار بود یکدیگر را ببینیم اما امکان آن فراهم نشد و من به دلیل علاقه ای که به او به عنوان فرمانده خود داشتم، دوست داشتم مستندی درباره وی بسازم تا حدود یک هفته دیگر که چهلم اوست به پخش برسد.

 

هاشمی اضافه کرد: حدود ۲۰ روز است که ساخت این مستند را شروع کرده ایم که حدود ۴۰ دقیقه خواهد بود و در آن گفتگوهایی با همرزمان وی انجام شده و تصاویری هم از جنگ دارد. همچنین حدود ۶ سال پیش من، او و علیرضا افخمی به مناطق جنگی رفتیم و تمام آن روزها را تصویربرداری کردیم و از این تصاویر نیز استفاده خواهد شد.

 

وی با اشاره به اهمیت کار برای فرماندهان جنگ تصریح کرد: در این کار قرار نیست از موسیقی های آرشیوی و تامینی استفاده شود و ما قطعه ای را سفارش دادیم که روزبه بمانی برای همین کار سروده و علی لهراسبی هم به صورت اختصاصی خوانده است. همه ما به این افراد دِینی داریم و ما اگر نفس می کشیم به دلیل وجود چنین کسانی بوده است بنابراین نباید با یک کار آرشیوی پرداختن به زندگیشان را تمام کرد.

 

این تهیه کننده تلویزیون در پایان گفت: سردار حاج احمد غلامی فرمانده ما بود و یکی از بهترین فرماندهان در دوران دفاع مقدس بود که بعد از جنگ توجه چندانی به او نشد، ما سعی کردیم در این مستند بخشی از خدمات و زحمات او را به تصویر بکشیم. بهروز افخمی هم در این کار به ما مشاوره می دهد و قرار است با استفاده از بیوگرافی و اطلاعات وی نریشنی برای این مستند بنویسد که با صدای میرطاهر مظلومی خوانده خواهد شد.

 

به گفته هاشمی، ساخت این مستند تا پنج روز دیگر به پایان می رسد و تحویل شبکه سه داده خواهد شد تا در روز چهلم وی به نمایش درآید.

 

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...