باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۵ فروردین ۱۳۹۵


رپر آمریکایی خطاب به «دونالد ترامپ»؛

استفاده از ترانه‌های من ممنوع

اِورلست، رپر آمریکایی‌، از دونالد ترامپ خواسته تا از ترانه معروف او در کارزارهای انتخاباتی خود استفاده نکند. ترامپ تا کنون بدون کسب اجازه از ترانه‌های خوانندگان معروف استفاده کرده که واکنش آنان را نیز در پی داشته است.

 

 

 

 

deer_art_wallpaperراه‌نوا- اریک شرودی، رپر آمریکایی که با نام هنری اِورلست (Everlast) شناخته می‌شود، در دهه ۱۹۹۰ با ترانه Jump around توانست علاقمندان زیادی به دست آورد. این ترانه با این جملات شروع می‌شود: «وسایلت را جمع کن، بگذار شروع کنم، من آمده‌ام تا ببرم»

 

طبیعی است که چنین ترانه‌ای با چنین شروعی به مذاق کسی چون دونالد ترامپ، میلیاردر آمریکایی که برای ورود به کاخ سفید خیز برداشته، بسیار خوش بیاید. ترامپ در یکی از کارزارهای انتخاباتی خود بدون کسب اجازه، از این ترانه استفاده کرده است.

 

در ویدئویی که شبکه سی‌ان‌ان از این کارزار پخش کرد، پیش از ورود ترامپ به روی صحنه برای مدت کوتاهی این ترانه از بلندگوهای سالن پخش می‌شود.

 

اورلست از طریق وکلای خود شکایتی در مورد استفاده غیرقانونی ترامپ از این ترانه تنظیم و برای تیم انتخاباتی ترامپ ارسال کرده است. او البته در شبکه توییتر نیز مخالفتش را نشان داده و در پیامی خطاب به ترامپ، از او خواسته تا از این کار دست بردارد.

 

این رپر آمریکایی در مصاحبه‌ای با مجله موسیقی «بیلبورد» نیز گفته است: «باهوش‌ترین تاجر دنیا باید خوب بداند که اگر می‌خواهید یک موسیقی به عنوان پس‌زمینه حضور شما در تلویزیون استفاده شود، اول باید (از صاحب اثر) اجازه بگیرید.»

 

پیش از این نیز دونالد ترامپ در کارزار انتخاباتی خود از ترانه‌های گروه مشهور آر.ای.‌ام (R.E.M)، نیل یانگ (خواننده نامدار کانادایی)، ادل (خواننده بریتانیایی) و گروه موفق ائرو اسمیت استفاده کرده بود که آنها نیز مخالفت خود را با این موضوع ابراز کرده بودند.

 

اورلست با این حال اعلام کرده است که قصد ندارد از ترامپ به طور رسمی شکایت کرده و او را به دادگاه بکشاند. او این میلیاردر جنجالی را «نژادپرست» و «نادان» خوانده و به هواداران او نیز تاخته است.

 

دونالد ترامپ یکی از چهره‌های پیشرو حزب جمهوری‌خواه در انتخابات درون‌حزبی برای ریاست‌جمهوری آمریکاست. او تاکنون با اظهارنظرهای ستیزه‌جویانه از جمله علیه مسلمانان و مهاجران خبرساز شده است.

 

 

 

 

 

منبع: جام‌نیوز

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...