دوتارنواز خراسانی درگذشت
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳


«ذوالفقار عسکریان»

دوتارنواز خراسانی درگذشت

ذوالفقار عسکریان نوازنده دو تار خراسانی عصر امروز پس از مدت‌ها بستری بودن در بیمارستان دارفانی را وداع گفت. عسگریان که مدتی در بیمارستان و به دلیل تب شدید و عفونت ریه و دیابت بستری شده بود، عصر امروز دار فانی را وداع گفت.

 

 

 

 

ostad copy 800x600راه‌نوا- ذوالفقار عسکریان نوازنده دو تار خراسانی عصر امروز پس از مدت‌ها بستری بودن در بیمارستان دارفانی را وداع گفت. عسگریان که مدتی در بیمارستان و به دلیل تب شدید و عفونت ریه و دیابت بستری شده بود، عصر امروز دار فانی را وداع گفت.

 

ذوالفقار عسکری‌پور معروف به عسکریان متولد 1311 کاشمر و بزرگ شده تربت جام است. از سن 7 سالگی به یادگیری دوتار نزد پدر پرداخت. بسیاری از کارشناسان موسیقی نواحی ایران، تبحر این استاد پیسکسوت در اجراهای ظریف و سرعتی دوتار را بی‌نظیر می‌دانند.

 

ذوالفقار به واسطه زندگی سیاری که داشت توانست مجموعه ارزشمندی از موسیقی سراسر خراسان ( شمال تا جنوب) را بیاموزد و اجرا کند و همین ویژگی او را از تمام نوازندگان خراسان متمایز می‌کرد.

 

استاد ذوالفـقار در جشنواره های مختلف موسیقی در داخل و خارج کشور شرکت کرد که ماحصل آنها کسب دیپلم افتخار سومین، چهارمین، پنجمین و هفتمین جشنواره موسیقی فجر و اجرای برنامه در کشورهای ایتالیا، فرانسه، سوییس، هلند، بلژیک و … است.

 

تکنیک های خاصی که عسکریان در دوتار نوازی داشت، موجب شده تا نامش به عنوان یک نوازنده مبـدع و صاحب سبک شناخته شود.

 
 
 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...