گروه بین المللی «لیله القدر» همنوا با كاروان عاشقان+صوت
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۳


به مناسبت اربعين سالار شهيدان

گروه بین المللی «لیله القدر» همنوا با كاروان عاشقان+صوت

صابر دریایی‌فرد عضو گروه «لیله القدر» درباره این برنامه توضیح داد: در راهپیمایی که با حضور زائرانی از کشورهای مختلف برگزار می شود، چند قطعه به شیوه همسرایی در سه زبان فارسي ، عربي و انگليسي مضامین اربعین شهدای دشت کربلا، عشق و فداكاري حسيني، شجاعت و دينداري و اقتدار زينبي (س) با موسيقي و بدون موسيقي اجرا می شود. این در حالی است که براي نخستين بار مقتل خواني و قرائت زيارت عاشورا و زيارت اربعين و گزيده خطبه حضرت زينب( س) بصورت جمعي توسط گروه «لیله القدر» اجرا می شود.

 

 

 

 

139304021332044153065913راه‌نوا- گروه بین المللی «لیله القدر» در ایام اربعین حسینی در آیین پیاده روی کاروان های عزادار حضرت سیدالشهدا(ع) از نجف تا کربلا برنامه‌های مختلفی را اجرا خواهد کرد.

 

 

صابر دریایی‌فرد عضو گروه «لیله القدر» درباره این برنامه توضیح داد: به مناسبت اربعين سالار شهيدان گروه بین المللی «لیله القدر» همنوا با كاروان عاشقان سالار شهیدان که به نظر بسیاری از مردم بزرگترين همايش بشريت محسوب می شود در مسیر زائران پیاده از نجف تا کربلا برنامه هایی را اجرا می کند.

 

 

وی ادامه داد: در راهپیمایی که با حضور زائرانی از کشورهای مختلف برگزار می شود، چند قطعه به شیوه همسرایی در سه زبان فارسي ، عربي و انگليسي مضامین اربعین شهدای دشت کربلا، عشق و فداكاري حسيني، شجاعت و دينداري و اقتدار زينبي (س) با موسيقي و بدون موسيقي اجرا می شود. این در حالی است که براي نخستين بار مقتل خواني و قرائت زيارت عاشورا و زيارت اربعين و گزيده خطبه حضرت زينب( س) بصورت جمعي توسط گروه «لیله القدر» اجرا می شود.

 

 

صابر دریایی‌فرد در معرفی اعضای اعزامی توضیح داد: صالح دریایی فرد، صادق دريايي فرد، سعيد طلايي فرد، وحيد اختري، حميد رضا حدادي، محمد جعفري و من گروه اعزامی به کشور عراق را تشکیل می دهیم و امیدوارم این حرکت معنوی بتواند شایسته عزاداران حضرت سید الشهدا(ع) باشد.

 

 

گروه بين المللی «ليله القدر» از سال 1372 تشكيل و تا به حال برای ترويج فرهنگ اسلامي و ايراني به بيش از  22 كشور جهان عزيمت و به 11 زبان به اجراي برنامه پرداخته است.

 

 

در ادامه می‌توانید قطعه‌ی «اندوه خورشید» که یکی از آثار این گروه است را بشنوید و دانلود نمایید.

 

 

دانلود

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...