جلوگیری از انتشار آثار نازل شعر آیینی
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۶ آبان ۱۳۹۳


درخواست محمدعلی مجاهدی از وزارت ارشاد

جلوگیری از انتشار آثار نازل شعر آیینی

محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور گفت:‌ از جمله اهدافی که برای فعالیت دبیرخانه شعر آیینی تعریف کرده بودیم و بنده نیز در نامه‌ها و گزارش‌هایی که به وزیر ارشاد و معاونت فرهنگی وزارتخانه ارائه کردم،‌ جلوگیری از آثار نازل شعر آیینی بود که به ادبیات آیینی لطمه وارد می‌کند اما وزارت ارشاد چندان در این زمینه با دبیرخانه همکاری نکرد.

 

 

 

 

1  11121راه‌نوا- محمدعلی مجاهدی دبیر شعر آیینی کشور با انتقاد از عدم توجه وزارت ارشاد به این دبیرخانه گفت:‌ از جمله اهدافی که برای فعالیت دبیرخانه شعر آیینی تعریف کرده بودیم و بنده نیز در نامه‌ها و گزارش‌هایی که به وزیر ارشاد و معاونت فرهنگی وزارتخانه ارائه کردم،‌ جلوگیری از آثار نازل شعر آیینی بود که به ادبیات آیینی لطمه وارد می‌کند اما وزارت ارشاد چندان در این زمینه با دبیرخانه همکاری نکرد.

 

وی ادامه داد:‌ دبیرخانه شعر آیینی در زمینه ساماندهی وضعیت شعر آیینی کشور با نهادها و سازمان‌های مختلفی مذاکره داشته است؛ از جمله با مراجع دینی و به ویژه آیت‌الله ری‌شهری، این مذاکرات طی دو سال گذشته وجود داشته تا اینکه اخیراً‌ با اظهار تمایل آیت‌الله ری‌شهری برای همکاری در این زمینه مواجه شدیم.

 

مجاهدی تصریح کرد:‌ آیت‌الله ری‌شهری در دیدار اخیر ما مطرح کرد که گرچه فعالیت‌های دبیرخانه شعر آیینی با مؤسسه دارالحدیث که مدیریتش با شخص ایشان است،‌ ارتباط ندارد،‌ اما حاضرم تا جایی که امکان دارد،‌ در این زمینه همکاری داشته باشیم. اکنون نیز دبیرخانه شعر آیینی کشور در حال برنامه‌ریزی و طراحی فعالیت‌هایی است که بتوان با همکاری مؤسسه دارالحدیث آنها ر ابه سرانجام رساند.

 

دبیر شعر آیینی کشور گفت: در راستای این همکاری،‌ یک طرح پژوهشی درباره شعر توحیدی در زبان فارسی در دست انجام است که بهترین شعر توحیدی و چهره‌های شاخص شعر توحیدی را در قلمرو شعر فارسی معرفی خواهد کرد؛ همچنین پژوهشی در حوزه شعر توحیدی است که تاکنون در این زمینه انجام نشده است.

 

مجاهدی تصریح کرد: همچنین اعمالی که در رابطه با اعتکاف در اشعار توحیدی ذکر شده نیز، دیگر بخش این کتاب است‌؛ اکنون کار گردآوری و پژوهش کتاب در گروهی بالغ بر 8 کارشناسان و متخصّص در دست انجام است و تا سال آینده منتشر خواهد شد.

 

 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...