باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۳۱ فروردین ۱۳۹۶


دیدار اساتید و طلاب انقلابی با شاعر عدالتخواه «منصور نظری»

زیباکلام: در حال دور شدن از اصول انقلاب هستیم

استاد دانشگاه تهران گفت: باید خیلی جدی تلاش کنیم به شعارها و آرمان های انقلاب بازگردیم. آن هم شعارهایی که استقلال، آزادی، عدالت و رفع تبعیض بوده است.

راه‌نوا – به گزارش «باشگاه ترانه و موسیقی راه»، جمعی از اساتید، طلاب، دانشجویان و فعالان رسانه‌ای با «منصور نظری» شاعر عدالتخواه معترض به فساد در دستگاه قضایی  که به حبس و تحمل شلاق محکوم شده است، دیدار کردند. در این برنامه حجت الاسلام زائری، دکتر سعید زیباکلام و علی اکبر رائفی پور حضور داشتند.

 

دکتر سعید زیباکلام ازاساتید دانشگاه تهران در این مراسم طی سخنانی، گفت: سال ۱۳۸۴ رئیس قوه قضائیه وقت به جنبش عدالتخواه وعده کرده بود اسامی مفسدان اقتصادی را اعلام خواهیم کرد اما چندی بعد دادستان تهران به نیابت می آید و می گوید که ما شرعا اجازه نداریم چیزی را بیان کنیم.

 

وی افزود: نمایندگان جنبش عدالتخواه پیش من آمدند و اعلام کردند سراغ چند تن از چهره های معروف رفتیم و قصد داریم تا یک تجمع اعتراضی روبروی قوه قضائیه برگزار کنیم؛ از چند تن از آنها هم خواسته بودند تا در این تجمع سخنرانی کنند و از من هم خواستند در مورد اشرافیت و تعدی به بیت المال سخنرانی کنم.

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: ابتدا و انتهای آن تجمع به این موضوع منتهی شد که ریاست محترم قوه قضائیه شما باید استغفار کنید و ذکر استغفار شما هم باید «ای دنیا اف بر دوستی تو» باشد؛ بر این اساس ما از آن سال ۱۳۸۴ تا الان بد عمل کرده ایم و پسرفت کرده ایم.

 

در حال دور شدن از انقلاب هستیم

زیباکلام خاطرنشان کرد: ما از انقلاب به شدت و با سرعت در حال دور شدن هستیم؛ بر این اساس باید خیلی جدی تلاش کنیم به شعارها و آرمان های انقلاب بازگردیم. آن هم شعارهایی که استقلال، آزادی، عدالت و رفع تبعیض بوده است.

 

وی با بیان اینکه چیزهایی که در دربار شاه دیدم درحال رخ دادن مجدد است، اضافه کرد: به عنوان بچه انقلاب این چیزها را در دربار شاه دیده بودم که به اندازه سهم خود بر علیه آن مبارزه کردم اما مجددا همان اتفاق ها آرام آرام در حال رخ دادن است.

 

این استاد دانشگاه پیرامون لزوم خارج شدن از جناح بندی های رایج سیاسی، یادآور شد: همه مردم خواستار استقلال کشور، حاکمیت ملی، رشد و توسعه کشور و توزیع عادلانه در سه حوزه قدرت، ثروت و اطلاعات هستند؛ البته منهای یک عده معدودی که هیچ ربطی هم به این کشور و انقلاب ندارند. این حرف مقدمه ای است برای اینکه ما با این جناح بندی ها، بازی های قدرت وداع کنیم.

 

نیرویی مستقل برای استقلال و عدالت کشور ضروری است

زیباکلام ایجاد نیرویی مستقل برای استقلال و عدالت کشور را ضروری دانست و متذکر شد: باید به این سمت برویم که یک نیروی قدرتمند، مستقل وصل نشده به لوله های نفت  برای عادلانه شدن روندها و رویه های کشور ایجاد کنیم.

 

وی که ضمن تاکید بر لزوم حرکت به سمت ارزش های متعالی انقلاب، تصریح کرد: به کرات بوده که در آن ۲۰ ماهه معروف بین سوم آذر ۱۳۹۲ تا تیرماه سال ۱۳۹۴ که این سه توافق نامه تصویب شد به من اعتراض کردند شما به عنوان یک اصولگرا کجا بودید؟ من هم در جواب گفتم من کی اعلام کرده ام و کجا نوشته ام اصولگرا هستم؟ حتی کجا از شخصیت های به نام اصولگرا دفاع کرده ام؟ من از جوانانی که به این آب، خاک و کتاب الله باور دارند آن هم تحت هر عنوانی که برای سربلندی کشور تلاش می کنند حمایت می کنم و باید از جریان های مرسوم خداحافطی کنیم؛ بر این اساس باید به سمت ارزش های متعالی انقلاب حرکت کنیم و بنای رفتار سیاسی خود را هم با توجه به این موضوع بگذاریم.

 

در بخش دیگری از این برنامه علی اکبر رائفی، پژوهشگر و محقق در سخنانی گفت: معتقد هستیم این جریان های موهوم خودساخته که موجب فساد در کشور می شوند باید تغییر کنند.

 

شاخصه های انقلابی گری جذاب است

وی افزود: به نظر من شاخصه های انقلابی گری آنقدر جذاب است که کفار را جذب می کند چه برسد به جوانان آرمان گرای امروز کشور؛ عدالت آنچنان خواسته و ذات بشر است که حتی بشر، ظلم علی سویه را عین عدل می داند.

 

این پژوهشگر و محقق نقش رهبران  در روند با فساد را تذکردهنده عنوان کرد و یادآور شد: در جریان انقلاب اسلامی همه به این نتیجه رسیده بودند ولی امام خمینی (ره) یک تذکر دادند؛ بر این اساس نقش رهبران در این دست موضوعات نقش تذکر دهنده دارند. در حقیقت اعتقاد دارم الان وقت مبارزه با فساد فرارسیده است.

 

رائفی پور عدالت را کهن الگو دانست و متذکر شد: عدالت آنقدر دوست داشتنی است و یکی از کهن الگوها محسوب می شود که همه خواستار آن هستند؛ نکته دیگر اینکه مشکل اصلی ما با مقوله نجومی گیری است. حالا می خواهد ماشین، خانه و یا حقوق نجومی باشد.

 

برای مبارزه با فساد ساختار باید اصلاح شود

رائفی پور لزوم مبارزه با فساد را منوط به اصلاح ساختار جامعه دانست و تصریح کرد: برای مبارزه با فساد ساختار باید اصلاح شود؛ در آمریکا و غرب افرادی هستند که نقش اعلام کننده فساد را برعهده دارند و اگر فسادی را گزارش بدهند که نشان بدهد در حق دولت اجحاف شده است ۲۰ درصد آن به این فرد افشاگر تعلق می گیرد. در حقیقت برای این کار و این اقدام جایزه درنظر گرفته اند و این قانون نیز دائما در حال به روز رسانی است.

 

رائفی پور در پایان در سخنان خود گفت: این جناح بندی های سیاسی هم برهم خواهد خود و به جای آنها جناح های انقلابی، غیر انقلابی و ضدانقلابی شکل خواهد گرفت. انقلاب بودن هم با توجه به آن شاخصه هایی است که از ابتدای انقلاب آنچنان جذابیتی داشت که ۹۸ درصد مردم به آن آری بگویند.

 

گفتنی است در ابتدای این مراسم «منصور نظری» شاعر عدالتخواه و معترض به فساد در دستگاه قضایی، در سخنانی حوادث و وقایع پیش آمده برای خود را بازگو کرد.

 

 

 

 

منبع: اختصاصی «راه‌نوا»

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...