باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵


پیام تسلیت رئیس حوزه هنری

«مؤذن‌زاده اردبیلی» سرمایه معنوی و دردانه مدح و منقبت بود

رئیس حوزه هنری در پیامی درگذشت سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی، این مداح پیش‌کسوت اهل بیت(ع) را تسلیت گفت و وی را سرمایه معنوی و دردانه مدح و منقبت توصیف کرد.

 

 

۱۳۹۵۰۹۰۲۰۰۰۶۲۴_photoaراه‌نوا- محسن مومنی‌شریف رئیس حوزه هنری در پی درگذشت سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی مداح پیش‌کسوت اهل بیت (ع)، پیام تسلیتی صادر کرد که به شرح زیر است:

 

«عاقبت روح بی‌تاب و جان مشتاق استاد سلیم مؤذن‌زاده اردبیلی، آن نغمه‌گر نوحه‌نواهای جانبخش و روح‌نواز هم به دیدار دوست شتافت و خیل عاشقان و شیفتگان فرهنگ اصیل عاشورایی و دوستداران و علاقه‌مندان آن پیرغلام حسینی را در غم و اندوه نشاند.

 

او که عمر پر از معنویت خود را در راه آینه‌داری حقیقت و روایت حقانیت خاندان عصمت و طهارت(ع) سپری کرد، در قالب نواهایی دلنشین، معانی بلندی آفرید که در ذهن و زبان مردم جاودانه خواهد بود.
آثار و ثمرات هنر باورمندانه و اراده عاشقانه او در دفاع از حریم ولایت و ترویج شعائر دینی بر کسی پوشیده نیست و ان‌شاءالله اسوه‌هایی که نام نورانی آن ها بر پیشانی مدیحه‌ها و مرثیه‌های ماندگار این هنرمند متعهد می‌درخشند، دستگیر و شفیع او در سرای باقی باشند.

 

حوزه هنری انقلاب اسلامی، فقدان این سرمایه معنوی و دردانه عرصه مدح و منقبت را محضر بیت شریف آن مرحوم، مردم انقلابی و متدین دارالارشاد اردبیل و همه ارادتمندان و دلباختگان اهل‌بیت علیهم‌السلام تسلیت می‌گوید و از خداوند متعال در این لحظه‌های آکنده از شمیم ارادت به ساحت سرور و سالار آزادگان عالم، برای این هنرمند آیینی آرزوی رحمت، مغفرت و علو درجات دارد.
محسن مؤمنی شریف  
رئیس حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی»

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...