اربعین تمرین «ما» شدن است
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۵


گفتگو با «مهدی رسولی»

اربعین تمرین «ما» شدن است

مهدی رسولی مداح جوان کشورمان گفت: در اربعین قطره‌قطره‌ها تبدیل به رود و جریان و تفکر می‌شوند. اربعین مسابقه بر سر ایثار کردن و تواضع بیشتر است. ان‌‌شاءالله باید در همین جریان‌ها یک بخش کوچکی از زندگی مهدوی را یاد بگیریم.

 

 

۱۳۹۵۰۹۰۱۰۰۰۷۵۱_photoaراه‌نوا- مهدی رسولی مداح جوان کشورمان که نوحه‌سرایی‌های فارسی، عربی و آذری او در محرم امسال از شبکه‌های مختلف تلویزیون پخش شد، در حاشیه راهپیمایی عظیم اربعین حسینی(ع) در گفتگویی بیان کرد:  نه فقط اربعین که کل مبانی دین ما برای این آمده است که جامعه مؤمنین شکل بگیرد. ما به دنبال جامعه‌سازی هستیم، همه مکاتب هم دنبال همین هستند.

 

این مداح اهل بیت ادامه داد: ما در اربعین به دنبال یک جامعه ایمانی هستیم؛ مجموعه‌ای از مؤمنین باید یکجا جمع شوند، این است هدفی که امام عسکری(ع) می‌فرمایند؛ این که در یک روز خاص مؤمنین کنار هم جمع شوند.

 

وی افزود: تجمع میلیونی مؤمنین خیلی برکات در آن دارد، اولاً وقتی در جامعه‌ای جمع می‌شوید که تحت تربیت حجت منصوب از طرف خداست این یعنی همان جامعه ولایی که منتظرش هستیم؛ اربعین یعنی همین! ثانیاً وقتی اربعین می‌آییم یاد می‌گیریم که آرام آرام این جریان خودش را از اشخاص جدا می‌کند و «من‌»ها وقتی به اربعین می‌رسند، «ما» می‌شوند. قطره‌قطره‌ها تبدیل به رود و جریان و تفکر می‌شوند، ان‌‌شاءالله باید در همین جریان‌ها یک بخش کوچکی از زندگی مهدوی را یاد بگیریم. اربعین مسابقه سر ایثار کردن و تواضع بیشتر است. این یعنی همان زندگی مهدوی!

 

وی درباره جامعه هدف خود در مداحی که شیعیان کشور آذربایجان هستند، گفت: الحمدلله بخشی از جریان انقلاب اسلامی به برادران عراقی ما رسیده است. ما یک جریان وسیعی از شیعیان داریم که تا قلب اروپا می‌رود و از این سمت هم تا قلب سیبری تسری دارد و بسیار زیاد قابل توجه هستند. احساس کردم این جبهه خالی است و باید انقلاب اسلامی به آنجا هم صادر شود. اگر این اتفاق رخ دهد، رویش‌های بسیار خوبی به وجود می‌آید.

 

رسولی خاطرنشان کرد: ان‌شاءالله خدا کمک کند، رسانه‌ها هم ما را یاری کنند تا بتوانیم این آرمان را محقق کنیم. همین اربعین هم دو ـ سه برنامه خیلی خوب با تجمع شیعیان آذربایجان، گرجستان، مسکو و .. آنجا برگزار می‌کنیم. تا شور تخلیه‌ای به شور تربیتی و جریان تبدیل شود و جامعه ایمانی را بسازیم. مداحی انقلابی، جزئی از مداحی اسلام ناب است، ان‌شاءالله که به آن می‌رسیم.

 

 

 

 

منبع: فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...