باب دیلن سکوتش را شکست
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۵


اولین گفتگوی رسمی دیلن در مورد جایزه نوبل ادبیات

باب دیلن سکوتش را شکست

دوهفته پیش جایزه ی نوبل ادبیات به این هنرمند تعلق گرفت. باب دیلن برای اولین بار پس از گذشت دوهفته از کسب جایزه نوبل ادبیات درمورد آن صحبت کرد.

 

 

۶۲۰-۰۶-bob-dylan-cover-dylan-portrait-imgcache-rev1421082330863-web_راه‌نوا- دوهفته پیش جایزه ی نوبل ادبیات به این هنرمند تعلق گرفت. باب دیلن برای اولین بار پس از گذشت دوهفته از کسب جایزه نوبل ادبیات درمورد آن صحبت کرد.

 

در تاریخ ۱۳ اکتبر باب دیلن به عنوان دریافت کننده جایزه نوبل ادبیات امسال اعلام شد و فردی لقب گرفت که «عبارات شعری جدید در سنت بزرگ ترانه‌های آمریکایی خلق می‌کند.»  اما با همه‌ی اینها، دیلن در اوایل، در مورد این افتخار صحبتی نکرد و پاسخ ندادن دیلن به پیام‌های آکادمی نوبل باعث شد که یکی از اعضای این آکادمی وی را فردی «بی نزاکت و متکبر» بخواند.

 

اما سرانجام دیلن طی مصاحبه ای با The Daily Telegraph در مورد این جایزه صحبت کرد و برای دریافت این افتخار از آکادمی نوبل تشکر کرد: «باورش سخت است. برد جایزه نوبل غیر قابل باور و حیرت انگیز است. چه کسی می‌تواند رویای آن را نداشته باشد؟»

 

زمانی که از دیلن در مورد دلیل سکوت طولانی مدتش در مورد این جایزه سوال شد، وی فقط گفت:«خب حالا که اینجا هستم.»

 

دیلن درمورد برنامه‌اش برای شرکت در مراسم جشنی که در تاریخ ۱۰ دسامبر در استکهلم برای این جایزه برگزار می‌شود نیز گفت: «اگر مقدور باشد شرکت می‌کنم.» اگرچه وی بیان کرد که “مسلما” آرزو دارد که این امکان برایش فراهم شود و شخصا جایزه‌اش را دریافت کند.

 

 

 

منبع: اختصاصی «راه‌نوا»

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...