مسیر انتخابی‌ام مسیر درستی است، تا آخر ایستادگی می‌کنم
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۵


مجید انتظامی:

مسیر انتخابی‌ام مسیر درستی است، تا آخر ایستادگی می‌کنم

دنیای من با دنیای آهنگسازان دیگر تفاوت دارد که البته بابت این تفاوت خرده های بسیاری به من گرفته می شود و حتی به من تهمت می زنند اما فکر می کنم مسیر انتخابی ام، مسیری درست است و به همین جهت تا آخر آن ایستادگی می کنم.

 

 

۷۷۵cc5f1-2787-40cf-89cb-5d932af10bbeراه‌نوا- مجید انتظامی آهنگساز برجسته کشورمان گفت: اثری را در دست تولید دارم که مربوط به سه سال قبل است که تصور می کنم مراحل پایانی ضبط آن امروز به پایان برسد.

 

وی ادامه داد: آلبوم جدیدم «حماسه اقتدار» نام دارد و در حال و هوای دفاع مقدس تولید شده است.

 

انتظامی همچنین تصریح کرد: آلبوم حماسه اقتدار چند خواننده دارد که سالار عقیلی یکی از این خوانندگان است و فضای کلی آلبوم سنتی و در فضای موسیقی ایرانی و کلاسیک تولید شده است.

 

آهنگساز موسیقی فیلم «روز واقعه» در ادامه صحبت های خود اظهار کرد: آلبوم جدیدم ۴ قطعه دارد و با پایان مراحل تولید آن، از زمان انتشارش اطلاعی ندارم. تجربه ساخت موسیقی در ژانر دفاع مقدس تجربه گرانی است چرا که هیچ کدام از بخش های خصوصی حاضر به سرمایه گذاری در این حوزه نیستند چرا که آثار ارزشی و دفاع مقدسی به شکل ترانه نیستند و بازگشت مالی ندارد.

 

آهنگساز موسیقی فیلم «مریم مقدس» همچنین گفت: به طور یقین اگر یک آلبوم ترانه داشته باشد، مردم از آن اثر استقبال می کنند و در این صورت پول ساخت آن ترانه ها فراهم می شود. اما کارهایی مانند آلبوم من درآمدی ایجاد نمی کنند چرا که مردم از اینگونه آثار استقبال زیادی نمی کنند.

 

وی اظهار کرد: موسیقی هایی مانند آنچه در آلبوم “حماسه اقتدار” تولید شده بیشتر کارهایی تجربی هستند که مردم حوصله شنیدن آن ها را ندارند چرا که اغلب آثاری سنگین قلمداد می شوند و اغلب نیاز به فکر کردن دارند و مردم دیگر حوصله فکر کردن ندارند.

 

انتظامی در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: بیشتر تجربیات من در حوزه ای است که بیشتر آثارم را در آن تولید کردم و سعی دارم تجربیاتم را در این زمینه کامل کنم چرا که تصور می کنم انسان هرقدر در زمینه موسیقی یاد بگیرد، بازهم کم است.

 
او گفت: به عقیده من دنیای موسیقی به قدری بزرگ و گسترده است که وقتی انسان در یک بخش از آن قدمی بر می دارد، زمانی که از این دنیا برود، شاهد این خواهد بود که در یک قطعه از این دنیا اثر ارزشمندی را از خود بر جای گذاشته است.
 
 
وی خاطرنشان کرد: دنیای من با دنیای آهنگسازان دیگر تفاوت دارد که البته بابت این تفاوت خرده های بسیاری به من گرفته می شود و حتی به من تهمت می زنند اما فکر می کنم مسیر انتخابی ام، مسیری درست است و به همین جهت تا آخر آن ایستادگی می کنم.
 
 
 
 
 
منبع: میزان

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...