خلاصه همه بغض‌های تاریخم
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۲۹ شهریور ۱۳۹۵


قطعه «بابا رجب» با شعر و دکلمه علی محمد مودب بمناسبت اربعین شهادت بابا رجب؛

خلاصه همه بغض‌های تاریخم

قطعه «بابا رجب» با شعر و دکلمه علی محمد مودب بمناسبت اربعین شهادت بابا رجب منتشر شد و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

۱۱۱راه‌نوا –دفتر موسیقی موسسه فرهنگی هنری «شهرستان ادب»، قطعه موسیقی «خلاصه همه بغض‌های تاریخم» را در پاسداشت حاج رجب محمدزاده، شهیدی که چهره مجروح او به نماد مقاومت و حماسه تبدیل شده بود، منتشر کرد. دکلمه و شعر این اثر را علی‌محمد مودب و آهنگ‌سازی و تنظیم کار را امیرحسین سمیعی انجام داده است.

 

موسیقی این قطعه حماسی، بر اساس نگرشی دراماتیک با تکیه بر محتوای روایت‌گونه شعر در مقیاسی سینمایی ساخته شده است. «خلاصه همه بغض‌های تاریخم» در فرازِ ابتدایی نگاهی اقلیمی دارد، و سپس در فرازِ پایانی ضمن حفظِ این نگاه، با ارکستراسیونی وسیع‌تر به اجرا در می‌آید.

 

علی‌محمد مودب، شاعر این قطعه، سراینده مجموعه‌های فراوانی از جمله «عاشقانه‌های پسر نوح» و «مرده‌های حرفه‌ای» بوده است که غالبا با استقبال منتقدان و مخاطبان رو به رو شده است. او این شعر را پیش از شهادت حاج رجب با الهام از شرایط دشوار زندگی این شهید و در ستایش از حماسه مقاومت او سروده است.

 

سازنده این آهنگ، امیرحسین سمیعی پیش از این سابقه خوانندگی و آهنگسازی حرفه‌ای بسیاری را داشته است. او همچنین آلبوم «تنفس آزاد» را منتشر کرده است که دکلمه‌ای با صدا و شعر استاد محمدعلی بهمنی و نیز آوازخوانی سمیعی است.

 

شهید حاج رجب محمدزاده جانباز هفتاد درصد مشهدی، نانوای بسیجی بود که در دوران دفاع مقدس و در سال ۱۳۶۶ در منطقه هور عراق، براثر اصابت خمپاره از ناحیه سر و صورت به درجه جانبازی نائل شد. این شهید قهرمان در بیمارستان رضوی مشهد به علت ایست قلبی و تنفسی به جمع یاران شهیدش پیوست. مقام معظم رهبری، در دیدار با خانواده این شهید، بر «لزوم بیان و ترویج شرح حال و زندگی دشوار اما مقاوم مردان بزرگی همچون جانباز شهید محمدزاده» تأکید کرده بودند.

 

در ادامه می‌توانید این قطعه‌ی زیبا را در «راه‌نوا» بشنوید و در صورت تمایل آن را دانلود نمایید.

 

 

دانلود

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...