خواننده عراقی سفیر صلح کودکان جهان عرب
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۵


کاظم الساهر؛

خواننده عراقی سفیر صلح کودکان جهان عرب

کاظم ساهر به دلیل فعالیت‌های بشردوستانه‌ای که در زمینه حقوق کودکان انجام داده، اخیرا سفیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان ملل شده است.

 

 

 

 

۲۳۶۵۰راه‌نوا- هنرمندان یکی از تاثیرگذارترین گروه‌های هستند که به لحاظ محبوبیتی که در میان مردم از آن برخودار هستند، همیشه مورد توجه بوده و فعالیت‌هایشان در سطح گسترده‌ای انعکاس می‌یابد. کاظم ساهر خواننده عراقی نیز در سال‌های اخیر فعالیت‌های مختلفی را در زمینه صلح به ویژه در کشورهای جنگزده جهان عرب انجام داده است.

 

کاظم ساهر به دلیل فعالیت‌های بشردوستانه‌ای که در زمینه حقوق کودکان انجام داده، اخیرا سفیر منطقه خاورمیانه و شمال آفریقا در سازمان ملل شده است. این خواننده عراقی‌تبار کوشیده است از حقوق کودکان به طور کل و از حقوق کودکانی که در زیر فشارهای مختلف جنگ و درگیری‌های منطقه‌ای به سر می‌برند، حمایت کند. وی همچنین پیش از این در میانه سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۲ م سفیر کودکان عراق در سازمان ملل موسوم به یونیسف بوده است.

 

سرشناس‌ترین شاعر غزل‌سرای عرب نزار قبانی نیز کاظم ساهر را به دلیل فعالیت‌های هنری و بشردوستانه و همچنین به لحاظ ویژگی‌های اخلاقی یکی از برجسته‌ترین شخصیت‌های تاثیرگذار در جهان عرب برشمرده بود.

 

حضور در میان کمپ‌های آوارگان سوریه در لبنان و دیدار وی با کودکان بی‌پناه و آواره سوری یکی از فعالیت‌های او در جهت فعالیت‌های بشردوستانه و ضد جنگ این هنرمند عراقی بشمار می‌رود.

 

 

 

 

منبع: اختصاصی «راه‌نوا»

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...