مردم از شنیدن سمفونی ۹ بتهوون لذت می‌برند
باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۰۳ تیر ۱۳۹۴


علی رهبری:

مردم از شنیدن سمفونی ۹ بتهوون لذت می‌برند

علی رهبری گفت: برای من بسیار خوشحال‌کننده است که مردم تهران نیز مانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا تشخیص داده‌اند آثار بزرگی مثل سمفونی نهم بتهوون را باید چندین بار گوش کرد.

 

 

 

 

A_KH8561راه‌نوا- علی رهبری مدیر هنری و رهبر ارکستر سمفونیک تهران درباره اجرای سمفونی 9 بتهوون برای مردم گفت: باعث افتخار بنده و ارکستر سمفونیک تهران است که مردم از کنسرت های ما استقبال کرده اند.

 

وی ادامه داد: ارکستر جوان ما با کنسرت هفته گذشته خود ثابت کرد که لیاقت برخورد حرفه ای چه از لحاظ مالی و چه از نظر معنوی را دارد. این نوازنده های جوان ثابت کردند که با سه جلسه تمرین هم می شود مانند تمام کشورهای پیشرفته دنیا، قادر به اجرای کنسرت بود، که این نتیجه در تاریخ 80 ساله  ارکستر سمفونیک تهران بی نظیر و بی سابقه است.

 

رهبری افزود: باعث افتخار من و نوازنده ها است که مردم این سرزمین از 12 کنسرت ارکستر سمفونیک تهران که در مدت 3 ماه در تالار وحدت اجرا شده، استقبال کرده اند. خصوصا که سمفونی نهم برای مردم موفقیت شایانی داشته و برای من بسیار خوشحال کننده است که مردم تهران نیز مانند دیگر شهرهای بزرگ دنیا تشخیص داده اند که آثار بزرگی مثل سمفونی نهم بتهوون را باید چندین بار گوش کرد و خوشبختانه مردم ما تشخیص داده اند که این طور آثار را هرچه بیشتر گوش کنند بیشتر لذت می برند.

 

رهبر ارکستر سمفونیک تهران در انتها خاطر نشان کرد: به همین دلیل، هم برای بنده و هم برای ارکستر سمفونیک تهران باعث افتخار است که در تکرار سمفونی 9 بتهوون بعضی از چهره های آشنایی را که در اجراهای پیش از این، سمفونی دیده اند را دوباره می بینم.

 

سمفونی نهم بتهوون برای همه مردم روزهای 3 و 4 تیر ماه به رهبری علی رهبری به روی صحنه تالار وحدت می رود.

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری فارس

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...