باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴


قزوه جزئیات این مراسم را مطرح کرد

دیدار شاعران با رهبر انقلاب در ماه مبارک رمضان

مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با اشاره به جزئیات برنامه دیدار امسال شاعران با رهبر معظم انقلاب گفت: امسال میهمانانی از هفت کشور در این مراسم خواهیم داشت و در مجموع ۲۰ شاعر سروده‌های خود را قرائت خواهند کرد.

 

 

 

 

139304220953504473194603راه‌نوا- علیرضا قزوه، مدیر دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری، در گفت‌وگویی، با اشاره به جزئیات مراسم دیدار شاعران با رهبر انقلاب در ماه مبارک رمضان امسال گفت: برنامه‌ریزی‌هایی دراین‌باره انجام شده است تا برنامه امسال نیز همانند سال‌های گذشته شایسته برگزار شود. در حال حاضر در مرحله بررسی و ارزیابی آثار هستیم تا از این طریق آثار مناسب را شناسایی کنیم.

 

وی ادامه داد: در سال جاری از میان شش‌هزار اثر، 20 اثر به‌عنوان آثار برگزیده برای این جلسه انتخاب می‌شود که توسط خود شاعران، مطابق دوره‌های گذشته، در محضر رهبر معظم انقلاب قرائت خواهد شد. تاکنون چهار جلسه در این زمینه برگزار شده است تا هیئتی پنج‌نفره به بررسی این آثار بپردازند. تعداد این جلسات به 20 جلسه خواهد رسید تا همه موارد آن مورد بررسی قرار گیرد. تقریباً در این روزها جلسات مربوط به این دیدار دایر است.

 

قزوه با بیان اینکه در این دوره تأکید بر میدان دادن به جوان‌ترها است، افزود: امسال آثار خوبی به دست ما رسیده است. آثار امسال امیدوارکننده است. تلاش داریم تا در جلسه امسال چهره‌هایی که کمتر شناخته شده‌اند و شهرستانی هستند، بیشتر به رخ کشیده شوند. ما نمایندگانی در 30 استان کشور داشتیم تا در طول سال سروده‌های خوب و قوی را شناسایی کنند. البته در این جلسه حتماً از پیشکسوت‌ها هم استفاده خواهیم کرد.

 

مدیر مرکز آفرینش‌های ادبی حوزه هنری با بیان اینکه در جلسه امسال چهره‌های جدیدی دیده خواهد شد، ادامه داد: امسال نیز همانند سال گذشته میهمانانی از دیگر کشورها خواهیم داشت. تا الآن قرار شده است از هفت کشور شاعرانی در این جلسه حضور داشته باشند و شعرهایشان را قرائت کنند.

 

قزوه در پایان تأکید کرد که اگر هر شاعری احساس می‌کند که شعرش مناسب برای قرائت در این جلسه است، می‌تواند اثرش را با شماره 88895543 ــ 021 به دفتر آفرینش‌های ادبی حوزه هنری ارسال کند و یا جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره 88893529 ــ 021 تماس بگیرد.

 

دیدار شاعران با رهبر معظم انقلاب رسم دیرینه‌ای است که در آن شاعران به قرائت سروده‌های خود می‌پردازند. این جلسات، به‌گفته حاضران، نتایج و ثمرات مبارکی داشته که از جمله این موارد رصد جریان شعری در کشور از منظر رهبر معظم انقلاب است.

 

 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...