باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۴


از یک‌گروه جدید طنزپردازان رونمایی شد

گروه ادبی «هفت خان طنز»

اعضای گروه «هفت خان طنز» عبارتند از: رضا رفیع، سعید بیابانکی، نادر ختایی، سعید سلیمان‌پور، عباس احمدی، رضا احسان‌پور و صابر قدیمی.

 

 

 

 

139402140858548885229254راه‌نوا- با انتشار شعر طنز مشترکی ــ در حمایت از مردم مظلوم یمن ــ از گروه ادبی «هفت خان طنز» رونمایی شد.

 

اعضای گروه «هفت خان طنز» عبارتند از: رضا رفیع، سعید بیابانکی، نادر ختایی، سعید سلیمان‌پور، عباس احمدی، رضا احسان‌پور و صابر قدیمی.
 

سعید سلیمان‌پور، از اعضای این گروه، درباره دلیل تشکیل این گروه طنز گفت: جامعه‌ای می‌تواند در برابر مشکلات مقاومت کرده، بر آنها فائق بیاید که جامعه‌ای امیدوار و بانشاط باشد و چه خوب است که این نشاط با «طنز» به دست بیاید که ضمن ایجاد نشاط، با انتقادهای شوخ‌طبعانه خویش در پی‌اصلاح امور نیز است.
 

 این طنزپرداز افزود: ما هفت نفر طنزپرداز گرد هم آمده‌ایم تا با سرایش و ارائه شعرهای طنز گروهی ضمن اینکه لبخندی بر لب مخاطبان می‌آوریم، دیدگاه‌های طنز خویش را نیز در موضوعات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در قالب شعر طنز ارائه بدهیم.

 

ابیات اولین شعری که توسط این گروه سروده شده به‌شرح ذیل است:

عده‌ای نرّه‌غول، آل سعود
دائماً در نزول، آل سعود

 

روز و شب در طواف شیطانند
ضدّ آل رسول(ص) آل سعود

 

عینهو سعی‌تان که مشکور است
حجّتان هم قبول، آل سعود!

 

سعی‌تان: بین خوردن و شهوت
طوف‌تان: گِرد پول آل سعود!

 

در رسیدن به قلّۀ دانش
نیست اصلاً عجول، آل سعود!… .

 

 

 

 

 

منبع: خبرگزاری تسنیم

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...