باشگاه هواداران
×

تخصص

تایخ انتشار: ۱۷ دی ۱۳۹۳


حامد زمانی در رونمایی از نماهنگ لبیک

همیشه بهترین کارها را، هنرمندان انقلابی کرده‌اند

حامد زمانی با اشاره به اینکه هیچ حمایتی از او در تولید آثار انقلابی صورت نگرفته است، گفت: من می‌توانم قسم بخورم که وزارت ارشاد حتی در حد یک چای خوردن، هیچ تماس تلفنی با من نداشته است و حتی یک بار هم از من نپرسیده که چه کمکی می‌توانند به ما داشته باشند. بیشتر مسئولانی که ادعای حمایت دارند، در زمان تولید چنین کارهایی دست به هیچ اقدامی نمی‌زنند. این مساله را می‌توانید در جشنواره‌هایی مثل «عمار» و یا نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال ببینید که وقتی چنین گردهمایی‌هایی برگزار می‌شود، کسانی که ادعای مسئولیت دارند، هیچ‌گاه به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند و همیشه مسئولیت‌ها به دوش بسیجی‌ها و هنرمندان انقلابی می‌افتد که همیشه بهترین کارها را کرده‌اند.

 

 

 

 

1111111111-2768راه‌نوا- حامد زمانی در جلسه رونمایی از نماهنگ «لبیک» که عصر روز سه‌شنبه در سازمان سراج برگزار شد، گفت: همیشه گفته‌ام که در زمینه تولید آثاری همچون «لبیک» احساس خلاء می‌شود و این بچه‌های خود ما هستند که باید شروع کنند و دست به دست هم دهند تا بتوانند چنین آثاری را تولید کنند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه هیچ حمایتی از او در تولید آثار انقلابی صورت نگرفته است، گفت: من می‌توانم قسم بخورم که وزارت ارشاد حتی در حد یک چای خوردن، هیچ تماس تلفنی با من نداشته است و حتی یک بار هم از من نپرسیده که چه کمکی می‌توانند به ما داشته باشند. بیشتر مسئولانی که ادعای حمایت دارند، در زمان تولید چنین کارهایی دست به هیچ اقدامی نمی‌زنند. این مساله را می‌توانید در جشنواره‌هایی مثل «عمار» و یا نمایشگاه رسانه‌های دیجیتال ببینید که وقتی چنین گردهمایی‌هایی برگزار می‌شود، کسانی که ادعای مسئولیت دارند، هیچ‌گاه به مسئولیت خود عمل نمی‌کنند و همیشه مسئولیت‌ها به دوش بسیجی‌ها و هنرمندان انقلابی می‌افتد که همیشه بهترین کارها را کرده‌اند.

 

این خواننده آثار انقلابی درباره موزیک ویدئوی «لبیک» توضیح داد: این از جمله کارهایی است که در حوزه دفاع از ارزش‌ها ساخته شده و ما احساس کردیم که باید در این زمینه حرکتی صورت بگیرد و آن هم در حوزه موسیقی که جای آن خالی بود.

 

زمانی با اشاره به فضای نماهنگ «لبیک»، درباره تصاویر و داستان آن توضیح داد: در این کلیپ خود من بازی می‌کنم و قسمتی در آن وجود دارد که یک نفر در عین حال که مورد شکنجه قرار می‌گیرد، اما رجزخوانی کرده و به نوعی ما می‌خواستیم استقامت را در این نماهنگ نشان دهیم که برگرفته از شعار «هیهات من الذله» است.

 

635559230384723764 

 

وی اضافه کرد: در این نماهنگ سعی کردیم طراحی به گونه‌ای باشد که به نوعی دست غربی‌ها را در مساله جریان تکفیری‌ها نشان دهیم و حتی این توجه را داشتیم که در آن حساب تکفیری‌ها را از اهل سنت جدا کنیم. به طور مثال پایان نماهنگ با نماز شیعه و سنی و وحدت بین این دو ختم می‌شود اما متاسفانه این قسمت‌ها از شبکه افق نمایش داده نشد و همین باعث شد که تصورات مشترکی برای پخش نشدن کامل این صحنه به وجود بیاید.

 

این خواننده آثار انقلابی ادامه داد: فکر می‌کنم شما هم با من هم عقیده هستید که در این اثر وحدت به خوبی نمایش داده شد. همچنین شما در این کار می‌توانید امید را احساس کنید و اینکه همیشه بچه‌های ما در صحنه هستند.

 

وی با اشاره به صحنه‌های اکشن و همچنین تصاویری که روز عاشورا را در ذهن تداعی می‌کند، گفت: هنگامی که شکنجه‌گران سر گروگان را داخل آب می‌کنند، او صحنه‌هایی از عاشورا را به یاد می‌آورد و این با قسمتی از شعر که می‌گوید «یزید زمانت را بشناس» هماهنگ می‌شود.

 

زمانی همچنین با اشاره به انتقاداتی که به این موزیک ویدئو صورت پذیرفته و بازخوردهایی که تاکنون داشته است، گفت: هم استقبال خوبی از این کار شد و هم عده‌ای نقدهایی به آن داشتند. به طور مثال انتقاد شده بود که چرا این اثر آنقدر اکشن است و من فکر می‌کنم شما هم موافق باشید که به دلیل اینکه بعضی از نسل جوان ما کارهای اکشن و با کیفیت آن طرفی را گوش می‌کنند، شاید نیازی احساس نشود که آثاری در این حوزه ساخته شود اما این سیاست‌گذاری یک ضرورت است که ما ابتدا با فرم و ساختار بتوانیم قشر جوان را جذب کنیم و بعد محتوای مورد نظر را به تصویر بکشیم.

 

این خواننده آثار انقلابی همچنین با اشاره به انتقاد دیگری، بیان کرد: از جمله انتقادات دیگری که بیان شده این که مفاهیم ارزشی این موزیک ویدئو کم است. البته اینها از نقدهای درون گفتمانی هستند و من بسیاری از آنها را قبول دارم اما با این حال بعد از نماهنگ «می‌کشیم»، بسیاری از قشر خاکستری با ما همراه شدند و من فکر می‌کنم این اثر هم به دلیل اینکه از «می‌کشیم» بسیار حرفه‌ای‌تر است، مخاطب را با خود همراه خواهد کرد.

 

139310081440277044391064-605x557

 

خواننده قطعه «مرگ بر آمریکا» در ادامه با اشاره به مشکلاتی که در ساخت آثار هنر انقلاب وجود دارد، گفت: هر کجا دیدید کسی کار انقلابی انجام می‌دهد، بدانید که با محدودیت کار می‌کند و این را بدانید که نفس کاری که انجام می‌شود اگر به نحو احسن صورت پذیرد، نیازی به رسانه، سایت و … نخواهد بود و خود اثر مثل یک رسانه عمل خواهد کرد.

 

وی در ادامه این جلسه در پاسخ به انتقاداتی که از سوی بعضی از مخاطبان صورت می‌گرفت، گفت: موسیقی قطعه «لبیک» پیش از این نماهنگ و برای یک مراسم خاص ساخته شد و بعد از آن ما تصمیم گرفتیم که نماهنگی را برای آن تولید کنیم. تولید این اثر یک ماه طول کشید اما با مشکلاتی که برای تولید چنین آثاری وجود دارد، ما مجبور شدیم تصویربرداری کار خود را در یک هفته به اتمام برسانیم و حالا من امیدوارم که نقاط ضعف ما در کارهای بعدی برطرف شود.

 

قطعه «لبیک» به خوانندگی و آهنگسازی حامد زمانی و با شعری از علی فردوسی ساخته شده است و بعد از ساخت قطعه، نماهنگی توسط مجموعه نصر تی‌وی و موسسه فرهنگی هنری دلصدا تولید شد.

 

در این مراسم از طرف سازمان هنری رسانه‌ای اوج و سازمان سراج از تولیدکنندگان نما آهنگ «لبیک» تجلیل شد.

 

 

 

 

نظرات

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • دیدگاه سید شهیدان اهل قلم درباره موسیقی

  اگر دیدید موسیقی بر محتوا غلبه دارد، گوش نکنید

  . درباره موسیقی حداقل دو جور می‌شود بحث کرد؛ این دو جور، یکی بحث فقهی درباره موسیقی است که اصلا در حد بنده نیست و آدم‌هایی مثل ما اصلا نباید به خودشان اجازه بدهند که وارد بحث‌های فقهی شوند، مسایلی کاملا تخصصی است و به هیچ‌وجه در حیطه ما نیست. مسایل کاملا تخصصی به تحصیلاتی در همان زمینه احتیاج دارند. به این دلیل ...
 • دیدگاه شهید دكتر بهشتی درباره موسیقی

  آن موسیقی حرام است، که انسان را در مقابل گناه ‌بي‌پروا كند

  موسيقي‌ از نظر اسلام‌ بسم‌ الله‌ الرحمن‌ الرحيم‌ نامه‌ شما رسيد. در اين‌ نامه‌ درباره‌ چند مطلب‌ سوال‌ كرده ‌بوديد كه‌ لازم‌ دانستم‌ به‌ اين‌ سوالات‌ طي‌ نوار، پاسخ‌ مفصل‌تري‌ بدهم‌. خواهش‌ مي‌كنم‌ كه‌ نوار را گوش‌ كنيد تا اگر باز نكته‌اي‌ به‌ نظرتان‌ رسيد بپرسيد تا پاسخ‌ بدهم‌ و ضمناً نوار را هم‌ به‌ مركز اسلامي‌ هامبورگ برگردانيد، چون‌ اين‌گونه‌ نوارها معمولا اينجا ...
 • گزیده‌ای از نظرات رهبر انقلاب در مورد موسیقی

  خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟

      خواننده خوب جبهه مستضعفین کجاست؟ بنده گاهى اوقات که مى‌بینم نوجوانى را به تلویزیون مى‌آورند که از صداى خوبى برخوردار است، دلم مى‌لرزد که آیا بناست این نوجوان، فردا، پس فردا خواننده‌ى خوبِ جبهه‌ى مستضعفین و جبهه‌ى حق شود، یا قرار است به خود و مادر و پدرش پولى بدهند، بعد هم ببرندش و یک استودیوى مجّانىِ پر زرق و برق در اختیارش ...